Nemes Zoltán
„FOTÓPECSENYE MAGYAROSAN” (NEMES ZOLTÁN /'mettor'/, Győr)
Hozzávalók:
Régi Zenit, Forte film, papír, új kommersz lap-, filmszkenner, majd egy digitális kompakt, bridge: Olympus c3020z, Fuji FinePix S6500fd, Nikon D5000.
Fűszerek:
Jó sok Photoshop, több évtizedes tipográfiai tapasztalat és 61 életév.
Elkészítés:
A hetvenes évek táncházmozgalmát vegyítjük erdélyi, lengyel, s hazai kóborlásokkal, eredeti kárpát-medencei és távoli népzenével, -tánccal, hozzáadjuk az egyetemes
klasszikus zenét, rock-ot, jazzt – ügyelve, nehogy negédes, operettes, vagy globalista műanyagoktól odakozmáljon! –, jól megkeverjük irodalmi áthallásokkal, remek családdal, de negatív élettapasztalattal, nemzeti, politikai, keserűséggel, s végül a szakmai szabályokra sem mindig ügyelve, gyenge üzleti érzékkel feltálaljuk.
Megkóstolható: régen a „Táncművészet” c. lapban, a „Nomád nemzedék”, "Magyar népi hangszerek" (Mandel R.) c. könyvben, a „FOTÓVILÁG” 2007. és 2009. c.
fotóalbumokban, egy lengyel fotópályázat győzteseként, újabban a „Kisalföld” és a „Digitális Fotómagazin” lapokban és a weben.

Néhány FOTÓPÁLYÁZATI helyezésem:

Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság „TERMÉKKOSÁR” – 2012. – II. hely
Hagyományok Háza „Hagyomány. Éld bele magad!” – 2012. – III. hely
VM VKSZI (www.kap2011.eu) – „Mit jelent számodra a mezőgazdaság?” – 2011. – „Aktuális mezőgazdasági feladatok” és „Vidéki táj, vidéki kultúra” kategóriákban – I. hely
A Budapesti Corvinus Egyetem Szőlészeti Tanszéke, valamint a Pincefalvak.hu közös fotópályázata – I. hely
Veszprém megyei fotópályázat – 2011. – (Építtett örökség kategória) I. hely
Westpa – „Lencsevégen a Nyugat-dunántúli Régió fejlesztései” – 2010. – I. hely
Balatoniwiw – „Szeretem a Balatont” – 2010. – (Több kategóriában) I., II., IV., IX. hely
HírTV és a Magyar Nemzet közös fotópályázata – 2010. – Különdíj
Magyar Telekom – Fenntarthatósági Nap – 2010. – II. hely
A „Reflex” Környezetvédő Egyesület, a Magyar Természetvédők Szöv., a Gy-M-S M. Önk. és a Mediawawe Alapítvány – „Globális felmelegedés – a változás képei” – 2009. – IV. hely
Határon Túli Magyarok Információs Központja – „A Galériám” – 2009. – II. hely
Panoramio – 2008. – Különdíj
Vendégváró – 2007. – III. hely
Vendégváró – 2006. – II. helY
„Lengyelország” c. folyóirat – 1973. – I. hely

2012. Halásztelki Művésztelep, alapító tag
2011. Novákfalvi Művésztelep, alapító tag
2011. Győr, Önálló kiállítás
Számos csoportos kiállítás - Ajka, Győr, Budapest, Halásztelek - résztvevője

Fotóim – többek közt:
www.facebook.com/mettor'>www.facebook.com/mettor
www.nemesfoto.gportal.hu'>www.nemesfoto.gportal.hu
www.panoramio.com/user/mettor
www.fotovilag.hu/galeria/9799/mettor'>www.fotovilag.hu/galeria/9799/mettor
www.cultiris.com/kepek/index/0 (Keresés: alkotó: Nemes)

A fotók MEGVÁSÁROLHATÓK: mettor51@gmail.com

NEMES ZOLTÁN ’mettor’, Győr – „A photo-roast à la hongroise”
Ingredients:
An old Zenit, a Forte film, paper, a new, mass-produced sheet and film scanner, then a digital compact, bridge camera: Olympus c3020z, Fuji 6500fd, Nikon D5000.
Spices:
Lots of Photoshop, typographical experience of many decades and 62 years of life.
Preparation:
Mix the movement of dancing of the 70’s with roamings in Transylvania, Poland and Hungary, with original folk-music and dance of the Carpathian basin; add the universal classical music, rock, jazz – be careful not to get it burnt by some demure, operetta-style or globalist plastic! –; mix well with literary interferences, with a great family, but also with negative life-experience, with national and political bitterness; and finally serve with poor head for business, not always taking care of the professional rules.
Can be tasted:
Earlier in the journal „Táncművészet” (The art of dancing), in the book „Nomád nemzedék” (Nomad generation), "Hungarian folk instruments" (R. Mandel) or as the winner of a Polish photo-competition; recently in the newspapers „Kisalföld” (name of a region of north-western Hungary) and „Digitális Fotómagazin” (Digital Photomagazine); and under the name „mettor” of the section KÉPFÓRUM of the homepage www.fotovilag.hu
My webpage: www.nemesfoto.gportal.hu'>www.nemesfoto.gportal.hu - www.facebook.com/mettor'>www.facebook.com/mettor - mettor51@gmail.com